english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- KARTA WYDARZENIA -

Wrocławski Sylwester 2017/2018
/ wieczór sylwestrowy na wrocławskim Rynku
KUP BILET ONLINE
Data: 31-12 do 01-01 | Godzina: 19:00
Miejsce: Rynek, Wrocław
Bilety: wstęp wolny
POWRÓT DO WYSZUKIWARKI POBIERZ PLIK PDF
OPIS

Wrocławski Sylwester 2017/2018

Tegoroczny wieczór sylwestrowy na wrocławskim Rynku odbędzie się pod hasłem KOLORY RADOŚCI. W dzisiejszych czasach, w tym miejscu Europy, w takim, a nie innym otoczeniu politycznym, rozgrzani niepokojami o losy świata, bardzo potrzebujemy nieskrępowanej, oczyszczającej, beztroskiej radości. Noc sylwestrowa jest doskonałą okazją, żeby zapomnieć o wszelkich troskach i rzucić się w wir zabawy.

Na Placu Gołębim stanie sylwestrowa estrada, zaprojektowana jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony innymi dominującymi kolorami. Ów tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności, manifestem tolerancji. Kolejne części koncertu reprezentują bardzo różne stylistyki, różne muzyczne kolory - w końcu radość może manifestować się na różne sposoby.

Artyści, którzy w tym roku wystąpią w sylwestrowym koncercie to przede wszystkim artyści wrocławscy. Kontynuujemy zeszłoroczną ideę Sylwestra Wrocławskiego. Nie zabraknie jednak gości. Wszyscy oni jednak są w jakiś sposób związani z Wrocławiem i naszym środowiskiem artystycznym. Po raz kolejny chcemy odciąć się od powszechnej sylwestrowej praktyki grania z playbacku. Wrocław gra na żywo! Wszyscy wykonawcy zagrają live. Będzie to nie lada wyzwanie technologiczne, ale mając doświadczenie choćby ubiegłorocznego Sylwestra, na pewno sobie poradzimy.


Kolejność występów (start 19.00):

19.00 - 19.25

Paweł Gołębski i DJ rozgrzewają publiczność przed rozpoczęciem koncertu.

 

19.25 - 20.10

fioletowo-pomarańczowy

LECH JANERKA

Lech Janerka - niekwestionowany lider wrocławskiej sceny muzycznej zagra energetyczny koncert złożony ze swoich największych przebojów. Każdy koncert Lecha w jego rodzinnym mieście gromadzi tłumy publiczności, w mijającym roku w naszym mieście zagrał tylko raz i było to jak zwykle elektryzujące wydarzenie!

 

20.15 - 20.45

zielono-brązowy

CONGA LINE

Jeden z najbardziej tanecznych, żywiołowych i radosnych wrocławskich zespołów. Kilkunastoosobowy skład wokalno-instrumentalny! Grają muzykę ska, ich kariera dynamicznie się rozwija, coraz częściej występują za granicą. Główni wokaliści Conga Line to Emose Uhunmwangho i Adrian Kąca - aktorzy wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

 

20.50 - 21.30

różowo-granatowy

NATALIA SIKORA: JANIS JOPLIN

19 stycznia 2018 - trzy tygodnie po sylwestrowej nocy, przypada 75 rocznica urodzin legendy rocka i ruchu hippisowskiego - Janis Joplin. Świętowanie tego wydarzenia rozpoczniemy już w Sylwestra. Największe przeboje Janis zaśpiewa artystka, która jak nikt inny czuje osobowość, muzykę i energię tej wybitnej wokalistki. Natalia Sikora, zwyciężczyni Voice of Poland, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej, SuperDebiutów KFPP w Opolu, zdecydowanie najbardziej charyzmatyczna współczesna polska wokalistka. Zmierzy się z legendą. Udowodniła już nie raz, że robi to doskonale. Przeniesiemy się zatem w lata 60., pełne rockowej euforii, nawoływania o miłość i pokój.

 

21.35 - 22.20

żółto-niebieski

KOZAK SYSTEM

Obecnie we Wrocławiu mieszka ponad 100 tysięcy Ukraińców. Chcemy być miastem otwartym, w którym każdy może swobodnie żyć, pracować, bawić się. Stąd pomysł zaproszenia do sylwestrowego koncertu jednego z najlepszych zespołów muzycznych z Ukrainy. Kozak System to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu - połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.

 

22.30 - 0.05

biało-czerwony

100 LAT RADOŚCI

Wrocław chce radośnie wejść w 2018 rok, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 1 stycznia 2018 rozpoczniemy ten wielki jubileusz. W 2018 roku spodziewamy się mnóstwa doniosłych, patriotycznych uroczystości, ale noc sylwestrowa to czas nieskrępowanej, beztroskiej zabawy. Głównym punktem repertuarowym koncertu sylwestrowego będzie muzyczna podróż przez polskie radosne przeboje 100-lecia. Bo przecież przez ostatnie 100 lat, oprócz wielu trudnych chwil naszej historii, zawsze znajdowaliśmy powody do radości! Na wrocławskim rynku zabrzmią piosenki, które towarzyszyły radościom naszych dziadków, rodziców, w końcu radościom naszym i naszych dzieci. Przypomnimy sobie te najradośniejsze chwile 100-lecia w Polsce i we Wrocławiu. Wszystkie utwory w nowoczesnych, popowo-rockowych aranżacjach Adama Lepki zaśpiewają wrocławscy wokaliści i nasi goście. Towarzyszyła im będzie grająca na żywo orkiestra. Być może okaże się, że "Ach, jak przyjemnie" czy "Sex appeal" z lat trzydziestych może porwać dzisiejszych nastolatków, a babcie i dziadkowie będą świetnie się bawić przy "Jezu jak się cieszę" Janerki lub "Chłopaki nie płaczą" T.Love. Kulminacją koncertu będzie północ, kiedy to w wykonaniu wokalistów zabrzmi mocne przesłanie na nadchodzący rok - piosenka "Świecie nasz" Marka Grechuty.

Wystąpią:

Natalia Grosiak (Mikromusic)
Natalia Sikora (Złoty Tukan PPA 2005)
Justyna Szafran (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 1996)
Emose Uhunmwangho (TM Capitol)
Artur Caturian (TM Capitol, Złoty Tukan PPA 2016)
Lech Janerka
Marcin Januszkiewicz (Złoty Tukan PPA 2017)
oraz orkiestra pod dyrekcją Adama Lepki

Kolejność piosenek:

1.        La Cumparsita

2.        Sex appeal

3.        Ach jak przyjemnie

4.        Serduszko puka w rytmie cza cza

5.        Cała sala śpiewa z nami

6.        Dziwny jest ten świat

7.        Radość o poranku

8.        Tyle słońca w całym mieście

9.        Zacznij od Bacha

10.        Bananowy song

11.        Jezu jak się cieszę

12.        Konstytucje

13.        Cykady na Cykladach

14.        Moja i Twoja nadzieja

15.        Chłopaki nie płaczą

16.        Gdy nie ma dzieci

17.        Polska Biało Czerwoni (Go west)

18.        Świecie nasz

 

0.10-1.00

tęcza

AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Muzyka, która tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore`u. Tomson i Baron, znani jurorzy z Voice of Poland, wraz z kolegami świetnie rozgrzewają publiczność, tworząc niezapomnianą atmosferę koncertu. W składzie Afromental oczywiście również wrocławianie: Tomek Torres, Bartek Śniadecki i Aleksander Milwiw-Baron.

W tym roku partnerem medialnym jest portal Onet.pl, na którym będą Państwo mogli śledzić relację z tego, co w sylwestrową noc będzie się działo na wrocławskim Rynku.

- POLECAMY RÓWNIEŻ -
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 13-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 14-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Stanisława Celińska Atramentowa
STANISŁAWA CELIŃSKA ATRAMENTOWA
ATRAMENTOWA - najnowsza płyta Artystki ponownie w Imparcie
KUP BILET ONLINE
Data: 16-12-2017 | Godzina: 18.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 90, 80, 70 zł.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na listopad 2017
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]