english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- KARTA WYDARZENIA -

Bataille i świt nowych dni
/ spektakl taneczny
http://79.110.194.180/MSI/Default.aspx?event_id=255&typetran=0&returnlink=~/mvc/pl?sort=Flow&date=2017-11-18
Data: 18-11-2017 | Godzina: 20.00
Miejsce: Impart, sala teatralna, ul.Mazowiecka 17
Bilety: 10 PLN (ulgowy) | 15 PLN (normalny)
POWRÓT DO WYSZUKIWARKI POBIERZ PLIK PDF
OPIS
KUP BILET

18 listopada godz. 20:00
Impart, ul. Mazowiecka 17
Bilety: 10-15 PLN (ulgowy) | normalny)

 

Bataille i świt nowych dni

 

Czym może być podróż do niemożliwego? Sześcioro tancerzy w przejmującym świecie Georgesa Bataille'a, francuskiego pisarza, filozofa, kontestatora współczesnej kultury. Jako jeden z niewielu myślicieli minionego stulecia, Bataille miał odwagę bezkompromisowo i bezwzględnie zapytać o sens i kształt ludzkiego istnienia. Filozof rzuca nam wyzwanie. Prowadzi nas do miejsca, gdzie „wszystkie gwałtowne uczucia zlewają się w jedno". Jego filozofia w niewypowiedziany wprost sposób wskazuje na taniec. Staje się on próbą suwerenności, wyrażając bez słów niezwykły dramatyzm myśli Bataille'a z jego głównym pytaniem: czy możemy stać się na nowo?

 

Spektakl taneczny Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej, który przebojem zdobył najważniejsze polskie teatralne sceny i festiwale (Malta Festival, Ciało/Umysł Festiwal, Polska Platforma Tańca), tej jesieni po raz pierwszy trafi do Wrocławia i zainauguruje program I'm part of - nowy teatralny cykl w Imparcie, podczas którego wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć najlepsze, polskie spektakle taneczne.

Realizatorzy projektu
Scenariusz i reżyseria: Sławek Krawczyński
Choreografia: Anna Godowska
Tancerze: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Natalia Dinges, Paweł Grala, Bartosz Ostrowski, Łukasz Przytarski, Zofia Tomczyk                       

Muzyka, remiksy, live music: Peter Łyczkowski
Zdjęcia: Maciej Zakrzewski
Projekt graficzny: Michał Łuczak (foto. Aleksandra Osowicz)
Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
Koprodukcja: Fundacja Ciało/Umysł

20. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca / Centrum Kultury w Lublinie
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
***

Intrygująca teatralna opowieść, sześcioro tancerzy i przejmujący świat Georges’a Bataille’a, francuskiego pisarza i filozofa – spektakl „Bataille i świt nowych dni”, grany na najważniejszych polskich scenach tanecznych, tej jesieni rozpocznie nowy cykl kulturalny Biura Wrocław 2016. Pierwsze spotkanie w ramach „I’m part of” odbędzie się 18 listopada w Imparcie. Bilety (10-15 zł) już w sprzedaży.

Podstawą realizacji spektaklu Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej były cztery teksty Bataille’a: „Doświadczenie wewnętrzne”, „Łzy erosa”, „Część przeklęta” i „Erotyzm”. Stanowiły one przedmiot wielokierunkowej pracy badawczej, podczas której autorzy zastosowali metodę pracy ze snami i nieświadomością, rozwijaną od 2005 r. w ramach projektu „Taniec śniącego ciała“. Doskonały sposób, w jaki autorom udało się przełożyć język filozofa na taniec, intensywność gry aktorskiej i niezwykle sugestywna choreografia sprawiły, że „Bataille i świt nowych dni” uznany został za jedną z najciekawszych propozycji polskiego tańca współczesnego. Spektakl przebojem zdobył też najważniejsze polskie teatralne sceny i festiwale (Malta Festival, Ciało/Umysł Festiwal, Polska Platforma Tańca).
 
Sam Georges Bataille to jeden z niewielu myślicieli minionego stulecia, który miał odwagę bezkompromisowo i bezwzględnie zapytać o sens i kształt ludzkiego istnienia. Jego rebelianckie idee uderzały w nowożytną kulturę zbudowaną wokół systemu pracy, która – jak twierdził – wyprowadziła człowieka na jałowe terytoria. Filozof rzuca nam wyzwanie, prowadzi do miejsca, gdzie „wszystkie gwałtowne uczucia zlewają się w jedno”. Jego filozofia w niewypowiedziany wprost sposób wskazuje na taniec.
 
Teatr w Imparcie w „offowych” cenach
Tej jesieni „Bataille i świt nowych dni” po raz pierwszy trafi do Wrocławia i zainauguruje „I'm part of” - nowy cykl kulturalnych spotkań w Imparcie - Chcielibyśmy podtrzymywać duże zainteresowanie wrocławian wydarzeniami kulturalnymi w mieście, które wzrosło m.in. dzięki działaniom Europejskiej Stolicy Kultury. Chcemy korzystać z tej energii, pracować z nią, podążając jednocześnie za nowymi potrzebami społeczności – chętniej będącej częścią czegoś więcej niż tylko biernym widzem - zapowiada Marek Gluziński, pomysłodawca i producent cyklu. Podczas spotkań wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć najlepsze polskie spektakle taneczne, a także wziąć udział w koncertach, offowych spektaklach teatralnych oraz w wieczorach standupowych i slam poetry. - Będziemy prezentować najciekawsze niezależne działania z czterech pól aktywności kulturalnej: teatru, muzyki, tańca i performansu oraz stand up’u/slam poetry w formule włączającej publiczność, niwelującej dystans między widzem a artystą, umożliwiającej lokalnym twórcom komunikację z odbiorcą – dodaje Gluziński. Wydarzenia w ramach „I’m part of” dostępne będą w wyjątkowych, „offowych” cenach, które oscylować będą w granicach 20 złotych.

Bilety na pierwsze spotkanie z nowego cyklu, spektakl „Bataille i świt nowych dni” (ulgowy – 10 złotych, normalny – 15 złotych), dostępne są w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17), na www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Media Markt, Saturn, Empik).

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

- POLECAMY RÓWNIEŻ -
L.Stadt - L.Story
L.STADT - L.STORY
ZMIANA TERMINU KONCERTU / Koncert promujący nową płytę L.Stadt /
KUP BILET ONLINE
Data: 20-01 do 20-01 | Godzina: 20.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 30, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
JAZZ JAM SESSION
JAZZ JAM SESSION
koncert
KUP BILET ONLINE
Data: 22-01-2018 | Godzina: 20.00
Miejsce: Klub Autograf
Bilety: wstęp wolny
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Kuba Stankiewicz International Trio feat. Tina Raymond
KUBA STANKIEWICZ INTERNATIONAL TRIO FEAT. TINA RAYMOND
Kuba Stankiewicz International Trio feat. TINA RAYMOND / koncert jazzowy /
KUP BILET ONLINE
Data: 23-01-2018 | Godzina: 20:00
Miejsce: Impart, sala teatralna, ul.Mazowiecka 17
Bilety: 30 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na XII 2017-I 2018
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]