english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- KARTA WYDARZENIA -

NON SOLA SCRIPTA 9.07.2017
/ XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY NON SOLA SCRIPTA
http://79.110.194.180/MSI/Default.aspx?event_id=173&typetran=0&returnlink=~/mvc/pl?sort=Flow&date=2017-07-09
Data: 09-07-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Kościół Św.Krzyża Wrocław
Bilety: 20 zł, 15 zł
POWRÓT DO WYSZUKIWARKI POBIERZ PLIK PDF
OPIS
KUP BILET

XXIV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY
NON SOLA SCRIPTA
2 lipca - 27 sierpnia 2017

 

9.07        niedziela


Vincent de Pol  /Hamburg/  - organy    
Klaudiusz Baran  /Warszawa/ - akordeon

Cesar Franck /1822-1890/:    Chorał E dur        /organy/
Johann Sebastian Bach /1685-1750/:  “Wariacje Goldbergowskie”
Wladimir Zubicki /1963/:   Sonata Nr 2. „Słowiańska”
                                                          Cz.II Largo
                                                          Cz.III Allegro giocoso
Joseph Jongen:        „Sonata Eroica”  /organy/

VINCENT DE POL  należy do światowej elity wirtuozów gry na organach. Pochodzi z Kielc. Swoją edukację muzyczną rozpoczął pod okiem ojca Stefana Strzępa, wieloletniego organisty w kieleckim kościele na Białogonie. Studia muzyczne kontynuował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu.Po debiucie w Gartner Auditorium, Cleveland Museum of Arts w Stanach Zjednoczonych w roku 1990 zaczął koncertować na całym świecie.Zygmunt Strzęp w swoim dorobku artystycznym ma również nagrania płyt kompaktowych m.in. dla Arte Nova BMG, Pavanne Records, Plein Jeu Production, ZS Records.Artysta obok tras koncertowych i nagrań prowadzi wykłady z literatury i interpretacji muzyki organowej m.in. w Brazylii, Australii, Namibii, Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Zygmunt Strzęp od ponad 20 lat mieszka w Hamburgu. Jest organistą i dyrektorem muzycznym kościoła św. Bernarda. Co roku jest organizatorem międzynarodowego festiwalu muzycznego "Klassik in St. Bernard".


KLAUDIUSZ BARAN urodził się w Przemyślu. W 1995 roku ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Prof. Jerzego Jurka. Jako stypendysta rządu francuskiego kontynuował studia w Conservatoire "Paul Dukas" w Paryżu w klasie prof. Maxa Bonnay'a.
Jest laureatem m. in. I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym  w Katowicach w 1993 r., I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Castelfidardo (Włochy) w 1997r., I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Paryżu  w  1997 r.
Uczestniczył w wielu festiwalach m. in. Festiwalu "Warszawska Jesień" "Koncercie Roku" w galerii Porczyńskich w Warszawie, Bydgoskim Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych, "Forum Lutosławskiego" w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Festiwalu Muzyki Współczesnej "Musica Polonica Nova" we Wrocławiu, "Musica Moderna" w Łodzi, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Kragujevcu (Serbia), Festiwalu "Bajan i bajaniści w Moskwie, "Brawo Maestro" w Kąśnej Dolnej, "Skrzyżowanie Kultur" w Warszawie,"Dialogu Czterech Kultur" w Łodzi,  "EXPO 2008" w Saragossie, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Petersburgu, "Sezonie Kultury Polskiej" w Rosji, "Tango Festivaly Mundial de Baile" w Buenos Aires  i wielu innych.
Jako solista współpracował z orkiestrami: Filharmonii Narodowej, Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Rzeszowskiej, Filharmonii Jeleniogórskiej, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Łódzkiej, Orkiestrą Polskiego Radia, Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą AUKSO, "Capellą Bydgostiensis", "Concerto Avenna", Camerata Academia, "Capellą Premisliensis", Orkiestrą "Vratislavia, Dresdner Philharmoniker, Philharmonie Greiz-Reichenbach, Philharmonie Meinengen, "Fresco Sonare", Orkiestrą Polskiego Radia "Amadeus", Tarnowską Orkiestrą Kameralną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Filharmonii we Władymirze, Lwowską Orkiestrą "Akademia", pod dyrekcją m. in. Jerzego Maksymiuka, Tadeusza Wojciechowskiego, Reinberta de Leeuv, Agnieszki Duczmal, Michała Nesterowicza, Stefana Fraasa, Reinholda Petersena, Zsolta Hamara, Jiri Malata, Charlesa Oliveri-Munroe, Adama Klocka, Zygmunta Rycherta, Lucasa Visa, Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, Krzysztofa Urbańskiego, Daniela Raiskina, Stefanosa Tsialisa, Mirosława Skoryka, Hectora Guzmana i innych.
Wspólnie  koncertował z takimi artystami jak: Roby Lakatos, Ivan Monighetti, Julius Berger, Susana Moncayo von Hase, Tomasz Tomaszewski, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jabłoński, Piotr Pławner, Tomasz Strahl, Andrzej Bauer, Michał Nagy, Wadim Brodski, Waldemar Malicki, Paweł Gusnar, Royal String Quartet, Kwartet "Bell'Arte".
W marcu 2009 roku miał okazję wykonać "Siedem słów Chrystusa na Krzyżu" Sofii Gubaiduliny  w obecności kompozytorki.
Jest członkiem i założycielem takich zespołów jak: Tangata Quintet z którym dwukrotnie był nominowany do Nagrody Fryderyk (2004, 2005), Machina del Tango  i DesOrient.
Występował solo, w zespołach kameralnych jak i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce, jak i poza granicami kraju - we Francji, Włoszech, Austrii, Ukrainie, Rosji, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Serbii, Słowacji, Litwie, Estonii, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Norwegii, Chinach i Argentynie.
Jest zapraszany jako wykładowca na międzynarodowe kursy interpretacji muzycznej (Polska, Francja, Serbia).
W 2003 roku ukazała się jego pierwsza autorska płyta nagrana dla wytwórni SonyClassical z solowymi  i   kameralnymi dziełami Astora Piazzolli, która otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej "Fryderyk 2003" w kategorii -"Najlepszy album – muzyka kameralna".
Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, jak również muzyki filmowej, teatralnej i rozrywkowej.
Jest zatrudniony w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na stanowisku profesora, gdzie w latach 2002-2005 pełnił funkcję Kierownika Międzyuczelnianej Katedry Akordeonistyki, od 2008 roku pełnił obowiązki Prodziekana, a od 2011 Dziekana Wydziału Instrumentalnego.

 

Bilety na koncert - 20 zł, 15 zł - dostępne będą w kasie Impartu oraz na platformie eventim.pl i w stacjonarnych punkach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn od 13 czerwca.
Bilety nabyć będzie można także na godzinę przed każdym koncertem w kościele Św. Krzyża.

- POLECAMY RÓWNIEŻ -
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 13-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 14-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Stanisława Celińska Atramentowa
STANISŁAWA CELIŃSKA ATRAMENTOWA
ATRAMENTOWA - najnowsza płyta Artystki ponownie w Imparcie
KUP BILET ONLINE
Data: 16-12-2017 | Godzina: 18.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 90, 80, 70 zł.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na listopad 2017
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]