english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- KARTA WYDARZENIA -

BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU
/ spektakl dla dzieci /
http://79.110.194.180/MSI/Default.aspx?event_id=161&typetran=0&returnlink=~/mvc/pl?sort=Flow&date=2017-05-28
Data: 28-05-2017 | Godzina: 12.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 12 zł
POWRÓT DO WYSZUKIWARKI POBIERZ PLIK PDF
OPIS
OBSADA
KUP BILET

Autor: Marta Guśniowska
Reżyseria: Edward Kalisz
Muzyka: Paweł Głosz
Scenografia, lalki: Małgorzata Bakalarska
Występują: Anna Skubik i Arkadiusz Cyran


"Baśń o grającym Imbryku" to pełna humoru i zabawnych sytuacji opowieść o Kowalu i jego przyjaciołach, Koniu i Końskiej Musze. Dzięki tytułowemu imbrykowi i czarom Wróżki życie Kowala zmienia się na lepsze, lecz w trakcie tych zmian uświadamia on sobie, gdzie jest jego prawdziwe miejsce i co daje mu szczęście. Prowadzi to do morału, że każdy z nas jest  stworzony do wykonywania pracy, którą potrafi najlepiej i daje mu ona najwięcej radości. Nieprawdą jest natomiast, że tam jest dobrze, gdzie nas nie ma.

Przedstawienie prezentowane jest w konwencji teatru lalek, a aktorzy nie kryją się z tym, że wyczarowując bajkę, wcielają się w poszczególne postaci. Lalki, wykonane w konwencji Muppetów, są głównymi bohaterami tej historii. Aktorzy wraz z dziećmi wyczarowują magiczny świat baśni.

 

Spektakl adresowany jest do dzieci od 3,5 do 8 roku życia. Ciekawie i z poczuciem humoru napisany tekst Marty Guśniowskiej zainteresuje także starsze dzieci, a dorośli na pewno nie będą się nudzili.
*
Marta Guśniowska – z wykształcenia filozof, z zawodu dramaturg. Zaczynała karierę w Klubie Młodych Dramaturgów przy polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ. Jest wielokrotną laureatką konkursu „Szukamy polskiego Szekspira (1996, 1998, 2000) oraz Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży (2004, 2005, 2006). Od roku na stanowisku dramaturga w Białostockim Teatrze Lalek.

Edward Kalisz – aktor teatralny i filmowy, reżyser. Założyciel Teatru Małego we Wrocławiu. Aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

 

Anna Skubik – aktorka, lalkarka, absolwentka PWST Wrocław. Pracowała w Toruńskim Teatrze Baj Pomorski i we Wrocławskim Teatrze Lalek. Artystka znana bywalcom Impartu jako wykonawczyni dwóch znakomitych monodramów: Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich i Fedra.

Arkadiusz Cyran – absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST Wrocław (2000r.). Aktor współpracujący z teatrami m.in. w Legnicy, Kaliszu, Warszawie, Lublinie oraz wrocławskim Teatrem Ad Spectatores.

Recenzja

Małgorzata Matuszewska
Spektakl dla dzieci we wrocławskim Biurze Festiwalowym Impart 2016: "Baśń o grającym Imbryku"
Kluczem do sukcesu przedstawienia lalkowego dla dzieci jest niewątpliwie dobra animacja baśniowych postaci. W rękach Anny Skubik i Arkadiusza Cyrana lalki naprawdę ożywają. Co więcej - oboje aktorzy trafnie modulują głosy, zmieniają brzmienia i styl wypowiedzi, animując różne lalki. Opowiadana na kameralnej scenie Impartu historia jest prosta: Kowal mieszka i pracuje z dwójką przyjaciół - Koniem i Końską Muchą. Pieprzu sytuacji dodaje fakt, że Końska Mucha, nie zważając na różnice gatunkowe, darzy Konia szczerą miłością.
Kowal nie przepada za swoją pracą i chciałby zmienić otoczenie i zajęcie. Jego życie zmieni się, kiedy do Kuźni trafi migający barwami, herbaciany Imbryk. Kowal zamieni kuźnię na sklep, sklep na zakład szewski, dwór Hrabiego, który także zapragnie odmiany, by w końcu trafić z powrotem do kuźni i wreszcie poczuć się na właściwym miejscu.
Marta Guśniowska, autorka "Baśni...", opowiedziała ciekawą historię nie tylko dla najmłodszych. - Jako dorosły widz śmiałam się ze swoistego nieprzystosowania do współczesnych realiów. Każdy z nas stworzony jest do wykonywania pracy, która właśnie jemu została dana, dającej satysfakcję. Ale w dzisiejszych trudnych czasach satysfakcję powinny też przynieść nowe możliwości, nabyte po przekwalifikowaniu. Człowiek musi zmieniać zawód i zajęcie, i być może te zmiany nie zawsze niosą radość, ale są konieczne, żeby przeżyć. Ale tę wiedzę dzisiejsze maluchy zdobędą zapewne razem z dorosłością.
Spektakl jest kolorowy, aktorzy zza lalek pokazują także siebie. Dzieci oglądające razem ze mną premierę bawiły się znakomicie. Tylko jedno małe rozpłakało się, wystraszone początkowym hałasem.

Występują:

Anna Skubik, Arkadiusz Cyran


Anna Skubik – aktorka, lalkarka, absolwentka PWST Wrocław. Pracowała w Toruńskim Teatrze Baj Pomorski i we Wrocławskim Teatrze Lalek. Artystka znana bywalcom Impartu jako wykonawczyni dwóch znakomitych monodramów: Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich i Fedra.

Arkadiusz Cyran – absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST Wrocław (2000r.). Aktor współpracujący z teatrami m.in. w Legnicy, Kaliszu, Warszawie, Lublinie oraz wrocławskim Teatrem Ad Spectatores.

1
Widowsko dla najmłodszej widowni
- POLECAMY RÓWNIEŻ -
L.Stadt - L.Story
L.STADT - L.STORY
ZMIANA TERMINU KONCERTU / Koncert promujący nową płytę L.Stadt /
KUP BILET ONLINE
Data: 20-01 do 20-01 | Godzina: 20.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 30, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
JAZZ JAM SESSION
JAZZ JAM SESSION
koncert
KUP BILET ONLINE
Data: 22-01-2018 | Godzina: 20.00
Miejsce: Klub Autograf
Bilety: wstęp wolny
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Kuba Stankiewicz International Trio feat. Tina Raymond
KUBA STANKIEWICZ INTERNATIONAL TRIO FEAT. TINA RAYMOND
Kuba Stankiewicz International Trio feat. TINA RAYMOND / koncert jazzowy /
KUP BILET ONLINE
Data: 23-01-2018 | Godzina: 20:00
Miejsce: Impart, sala teatralna, ul.Mazowiecka 17
Bilety: 30 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na XII 2017-I 2018
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]