english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- KARTA WYDARZENIA -

Dżem w klimatach poezji śpiewanej
/ Nowy jam session w klubie Autograf
KUP BILET ONLINE
Data: 08-04-2017 | Godzina: 20.00
Miejsce: Klub Autograf
Bilety: wstęp wolny
POWRÓT DO WYSZUKIWARKI POBIERZ PLIK PDF
OPIS

8 kwietnia  2017r.  godz. 20:00
wstęp wolny


Dżem session w klimatach poezji śpiewanej


W lubianym, tworzącym własny klimat i chętnie odwiedzanym  klubie Autograf, przy ul. Mazowieckiej 17, gdzie od lat odbywają się  jamy  bluesowe i jazzowe,  udanie wystartował nowy cykl pod hasłem Dżem session w klimatach poezji śpiewanej.


Twórcami i organizatorami tych  odbywających się raz w miesiącu spotkań są Maciej Kałamarski i Wojciech Podgórny.

 

Po co się spotykamy? By sławić poezję śpiewaną i dobrze się przy tym bawić. Jak to się odbywa? Gramy na zasadach zbliżonych do jamu – luźne podejście, każdy jest mile widziany.
Raz do roku organizujemy Wielki Dżem Session w klimatach poezji śpiewanej, na którym rozdajemy naszym artystom, w ramach podziękowań, słoiczek dżemu własnej roboty – stąd  nazwa Dżem :)
Na naszej Dżemowej scenie gościliśmy już wielu wspaniałych artystów - znanych i tych, którzy dopiero stają się rozpoznawalni. Podczas spotkań możemy usłyszeć covery z Krainy Łagodności, ale również wiele pieśni autorskich .
Wystąpili u nas m.in.: Irenka Salwowska–Hajdasz, Marcin Piotrowski, Kamil Borkowski, Piotr Rejda, Rysiu Żarowski, Katka Gorunova, Dariusz „Macoch” Raczycki, zespół  A Co Mi Tam (który zrodził się na naszej scenie), Wacław Juszczyszyn (WGB) , Tomasz Juszczyszyn. Maciej Czemplik i wielu innych, wspaniałych muzyków, którzy sprawiają, że poezja nie cichnie.

Czwarty już rok naszych spotkań, które dotychczas odbywały się w Kociej Kołysce, potem w pubie Schody Donikąd, otwieramy w nowym miejscu – klub Autograf  oddaje nam swój klimat i przyjmuje czar poezji śpiewanej.
Na początek dwa "próbne" jamy w nowym miejscu, a jeżeli się przyjmą, będziemy kontynuować!

Pierwszy - udany! - dżem próbny za nami...
Zapraszamy !


***

Krótka historia i tradycje Dżemów w klimatach poezji śpiewanej we wspomnieniu ich współtwórcy Wojciecha Podgórnego:


Pomysł narodził się po wieczorze autorskim mojej pierwszej książki w Kociej Kołysce (Wrocław). Tam też zagraliśmy kolejny koncert w ramach promowania owej książki (tomu poezji) „Drzazgi”. Początkowo chcieliśmy po prostu spotykać się ze znajomymi i grać poezję, Raz w miesiącu, bez żadnej przerwy, targaliśmy sprzęt i zatapialiśmy się w dźwiękach śpiewanej literatury. Nasze zwyczaje i tradycja wciąż się tworzy. Na przykład od pierwszych Dżemów jako ostatni utwór śpiewaliśmy razem ze wszystkimi „Sielankę o Domu” Wolnej Grupy Bukowiny. W ten sposób powstała pierwsza piękna tradycja uwieńczona niedawno podczas 3. Wielkiego Dżemu w klimatach Poezji Śpiewanej, gdzie to na scenie podczas finału gościliśmy pana Wacława Juszczyszyna wraz z synem Tomaszem. Wysłuchaliśmy utworów m.in. Wolnej Grupy Bukowina, a na końcu razem na jednej scenie zaśpiewaliśmy „Sielankę…”
Po pierwszym roku, ku naszemu pozytywnemu zdziwieniu, Kocia Kołyska zrobiła się dla nas za mała, więc przenieśliśmy się niedaleko, do Pubu Schody Donikąd. W międzyczasie gościliśmy u naszych dobrych przyjaciół Pieśniarzy na Szewskiej, gdzie po wieczorze autorskim Wojciecha Podgórnego zrobiliśmy krótki Dżem. I tam właśnie narodziła się kolejna piękna tradycja, dostaliśmy od Moniki Dancewicz w prezencie słoiczek dżemu domowej roboty...
W czasie przygotowań do 2. Wielkiego Dżemu Monika zrobiła dla nas około 20 pięknych słoiczków z dżemem jej domowej roboty w paru smakach i podzieliliśmy się tym pysznym dżemem z naszymi muzykami. Od tej pory utrwaliła się też nazwa naszych spotkań, nie Jam z angielskiego, lecz Dżem – od tego pierwszego podarunku prosto z serducha. Podczas rocznicowych Wielkich Dżemów rozdawane są również dyplomy, jako podziękowanie dla muzyków za ich obecność, a na jednym z dyplomów zbieramy podpisy od wszystkich uczestników .
Czwarty rok otwiera nam nowe drzwi i możliwości. Spotkamy się w uroczym miejscu, jakim jest Autograf Klub. Rodzą się nowe pomysły i plany.
Zajrzyj tutaj
Kto z nami grał? Na naszej Dżemowej scenie gościliśmy wielu wspaniałych artystów – i tych znanych, i tych, którzy dopiero stają się rozpoznawalni. Podczas spotkań możemy usłyszeć covery znanych pieśni z Krainy Łagodności, ale również jest wiele pieśni autorskich .
Irenka Salwowska–Hajdasz, Marcin Piotrowski, Kamil Borkowski, Piotr  Rejda, Rysiu Żarowski, który zagrał z nami na naszym pierwszym rocznicowym Dżemie. Katka Gorunova, Dariusz „Macoch” Raczycki. Zespół  A Co Mi Tam, który zrodził się na naszej scenie. Wacław Juszczyszyn (WGB) , Tomasz Juszczyszyn. Maciej Czemplik. Wielu, wielu innych wspaniałych muzyków, którzy sprawiają, że poezja nie cichnie...

Wszystkich serdecznie zapraszamy i witamy!

Wojciech Podgórny

- POLECAMY RÓWNIEŻ -
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 13-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
LENINGRAD
LENINGRAD
spektakl Teatru Piosenki
KUP BILET ONLINE
Data: 14-12-2017 | Godzina: 19.00
Miejsce: Impart, sala kameralna
Bilety: 40 zł, 35 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Stanisława Celińska Atramentowa
STANISŁAWA CELIŃSKA ATRAMENTOWA
ATRAMENTOWA - najnowsza płyta Artystki ponownie w Imparcie
KUP BILET ONLINE
Data: 16-12-2017 | Godzina: 18.00
Miejsce: Impart, sala teatralna
Bilety: 90, 80, 70 zł.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na listopad 2017
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]