english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- AKTUALNOŚCI -

9. Międzynarodowy Festiwal teatralny Dialog-Wrocław 2017
9. Międzynarodowy Festiwal teatralny Dialog-Wrocław 2017
POWRÓT DO LISTY

Wrocław, 14.10.2017r.

 

Szanowni Państwo.
Pokazy „En, avant marche!” w reżyserii wybitnego belgijskiego choreografa Alaina Platela i Franka Van Laecke, z gościnnym udziałem polskiej orkiestry pod kierownictwem Alana Urbanka, rozpoczną 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław. Będzie to jednocześnie pożegnanie ze spektaklem wystawianym na najsłynniejszych salach teatralnych w Europie.

W weekend widzowie Festiwalu zobaczą też „Makbeta” Teatru Muzycznego Capitol w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Są jeszcze wolne miejsca na instalację sensualną „Nieśmiałość Koron Drzew”. Na WspieramKulture.pl trwa zbiórka pieniędzy na trzy polskie spektakle („Wróg ludu” w reż. Jana Klaty, „Jeden gest” w reż. Wojtka Ziemilskiego, „Hymn do miłości” w reż. Marty Górnickiej), które decyzją organizatora powracają do pierwotnego programu Festiwalu. Bilety wciąż w sprzedaży.

Pełna informacja znajduje się poniżej oraz w załączniku.
Fotorelacja z festiwalu (aktualizowana na bieżąco): TUTAJ
Materiał dla mediów (zdjęcia, grafiki, spoty wideo): TUTAJ

Alain Platel z polską orkiestrą dętą
Zasadą prezentacji spektaklu „En, avant marche!” jest dobieranie lokalnej grupy muzycznej w zależności od miejsca wystawiania przedstawienia. Podczas 9. edycji Festiwalu Dialog-Wrocław po raz ostatni zobaczymy sam spektakl, ale po raz pierwszy w obsadzie znajdą się polscy artyści-muzycy z Wrocławia, Warszawy, Katowic i Krakowa. Orkiestra dęta skompletowana przez Alana Urbanka wykona kilka utworów muzycznych pod dyrygenturą Stevena Prengelsa – kompozytora i dyrektora muzycznego belgijskiego teatru les ballets C de la B, a także odegra specjalne opracowane dla muzyków role aktorskie ćwiczone przez kilka ostatnich miesięcy. Spektakl „En, avant marche!” będzie można zobaczyć 14 i 15 października (oficjalna inauguracja Festiwalu) o godzinie 20:00 na deskach Teatru Polskiego przy ul. Zapolskiej 3. Bilety w sprzedaży.

Polskie spektakle wracają do programu Festiwalu
Do dnia 14 października do godz. 11:30 zbiórkę wsparło 506 osób kwotą 166 345 złotych, co oznacza, że do zebrania kwoty niezbędnej dla przywrócenia polskich spektakli do programu Festiwalu pozostało jedynie 34 255 złotych. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu kilkuset osób i instytucji do programu głównego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław przywrócone zostały polskie spektakle, tj. „Wróg ludu” w reż. Jana Klaty, „Hymn do miłości” w reż. Marty Górnickiej i „Jeden gest” w reż. Wojtka Ziemilskiego. Wszystkie trzy spektakle zostaną wystawione w niezmienionym terminie i miejscu, z wyjątkiem „Wroga ludu”, który ze względów logistycznych zagrany zostanie w Krakowie. Organizator zapewnia bezpłatny transport autokarowy w obie strony. Dotacje na rzecz festiwalu przekazali m.in. Goethe-Institut (10 tys. euro na prezentację spektaklu „Hymn do miłości”) i Maxim Gorki Theater (5 tys. euro). Deklaracje finansowego wsparcia prowadzonej zbiórki złożyli również zaprzyjaźnieni z festiwalem twórcy les ballets C de la B, NTGent oraz Toneelgroep Amsterdam. Swoje prezenty na rzecz zbiórki podarowali m.in.: Jacek Hugo-Bader, Michał Rusinek, Olga Tokarczuk, Maria Janion, Borys Lankosz, organizator Opener Festival – Alter-Art i Gutek Film.

Instalacja sensualna i spektakl w Capitolu
W ramach wydarzeń towarzyszących w niedzielę zobaczymy „Makbeta” Teatru Muzycznego Capitol w reżyserii Agaty Dudy-Gracz, z udziałem Cezarego Studniaka i Magdy Kumorek. Widzowie będą mogli wziąć też udział w projekcie „Nieśmiałość koron drzew”. Instalacja sensualna, stworzona przez IP Group, zamieni na dwa dni przestrzeń galerii IP Studio w organiczono-syntetyczne środowisko wygenerowane dzięki tkankom naturalnym, sztucznym oraz technologii. „Nieśmiałość koron drzew” jest pytaniem o to, jak zmienia się dziś sposób doświadczania świata i czy trzeba wejść do lasu, by poczuć się jak w lesie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe (industry@dialogfestival.pl). Dostępne są ostatnie wolne miejsca.

Bilety w sprzedaży
W sprzedaży są jeszcze bilety na spektakle „En, avant marche!” (14, 15 października) oraz „nicht schlafen” (17, 18 października). Bilety na wydarzenia programu głównego (w cenie od 35 do 50 zł) są do nabycia w kasie Impartu (Mazowiecka 17), w salonach Media Markt, Saturn i Empik oraz online przez strony: Dialogfestival.pl, Impart.art.pl i Eventim.pl. Bilety na spektakl „Makbet” do nabycia w Teatrze Muzycznym Capitol.

Więcej informacji: www.dialogfestival.pl oraz www.fb.com/festiwaldialog

– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na XII 2017-I 2018
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]