english
Obejrzyj nasz program kulturalny
pobierz PDF
1
.
2
.
3
.
II

- AKTUALNOŚCI -

5. DZIECINADA
5. DZIECINADA
POWRÓT DO LISTY

5. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI DZIECINADA

 

Startuje 5. edycja festiwalu Dziecinada – święto teatrów dla dzieci już za tydzień we Wrocławiu!
Kilkanaście spektakli z całego świata, artyści z Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, widowiska plenerowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z ekspertami, a przede wszystkim mnóstwo teatralnej zabawy – 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada odbędzie się we Wrocławiu między 20 a 24 września. Bilety na spektakle programu głównego w sprzedaży.


Odbywające się od 2013 roku we Wrocławiu wydarzenie to jedna z największych w Polsce imprez teatralnych skierowanych do najmłodszych odbiorców. Dla małych widzów to wspaniała okazja do zetknięcia się z międzynarodowym teatrem na najwyższym poziomie. Na program główny 5. odsłony „Dziecinady” składa się 13 spektakli prezentowanych w salach Impartu, Barbarze i w Klubie Proza. Pierwszego dnia (20.09) odbędzie się premiera „Zaczarowanego Stołu” – nowego spektaklu przygotowanego przez Klinikę Lalek i Wrocławski Teatr dla Dzieci. W czwartek (21.09) w Imparcie pojawi się grupa The Oxford Pocket Theater, która przybliży dzieciom klasyk Szekspira w pełnej humoru odsłonie („Macbet”), a Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, poprzez zabawne piosenki, imponującą scenografię i nowoczesne multimedia, przekona dzieci, że mycie zębów też może być świetną zabawą („Coś na ząb”). Tego samego dnia premierowo pokazane zostaną jeszcze dwa spektakle: „Kurnik Kultury” Teatru Lalka w Trasie oraz „Nie jedz piasku” Teatru Klinika Lalek i Wrocławskiego Teatru dla Dzieci.
W festiwalowy piątek (22.09) irański teatr Yasna Group, w spektaklu „Muzyk, który zagrał księżyc” opowie niezwykłą baśń o Królu Morza, małej Rzeczce i zakochanym w niej grajku, zaś Duńczycy z Teatru Batida zaprezentują czarną komedię muzyczną, skierowaną do nieco starszych uczestników „Dziecinady” („Człowiek zwany Rolex”). Popołudniu widzowie będą mogli też wziąć udział w spotkaniu z „Baśniami Ludów Ziemi”, wskrzeszającymi częściowo zapomnianą tradycję opowiadania historii. Weekend (23.09) otworzy Baj Pomorski z Torunia historią małej myszy o wielkim sercu i jej leśnych znajomych – przedstawieniem, które pachnieć będzie prawdziwym lasem („Strach ma wielkie...zęby”). Również w sobotę Teatr Lalek z Mariboru zaprezentuje pełną wesołych barw i kształtów bajkę – „Małe niebieskie, małe żółte” – przeznaczoną głównie dla najmłodszych uczestników Dziecinady. Ostatniego dnia festiwalu (24.09) Toihaus Theater zabierze najmłodszych w podróż z ogromną książką-rozkładanką („K jak Kameleon”), hołd dla świata magii, filmu i wyobraźni złoży w niemym spektaklu Teatr Drak z Czech („Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa”), dzieci poznać będą mogły też historię „Donny Quixoty” walczącej w spektaklu Piny Polar z wymyślonymi wiatrakami.
To jednak nie koniec atrakcji, które mali i duzi widzowie znajdą w programie „Dziecinady”. Festiwal pojawi się także w plenerze – na Placu Solnym pokazany zostanie spektakl „Moonsters”, z kolei na Brochowie i w parku na Strachocinie będzie można zobaczyć nie tylko przedstawienia ale też wziąć udział w warsztatach, grach animacyjnych i teatralnych zabawach. Podczas licznych warsztatów maluchy będą mogły m.in.: stworzyć własną maskotkę („Stwórz swojego stwora”), zbudować model pociągu („Mali Kolejkarze”) czy poznać klasyczne baśnie w zupełnie nowej, wielozmysłowej odsłonie („Bajkowa przygoda w Sali Doświadczania Świata”). Dorośli natomiast spotkają się z ekspertami, którzy wyjaśnią, jak prawidłowo nosić maluszka w chuście, czy też w jaki sposób dzięki wykorzystaniu wózka można wrócić do formy po ciąży. Przed rozpoczęciem festiwalu odbędzie się pierwsze we Wrocławiu spotkanie animatorów działających w obszarze sztuki dla dzieci – dyskusja „Wielka sztuka dla małego człowieka” odbędzie się w poniedziałek (18.09) w Barbarze. Dzięki wsparciu fundacji Czerwone Noski tegoroczna „Dziecinada” dotrze też do dzieci, które nie mogą pojawić się w teatrze. Klauni zajmujący się profesjonalną terapią śmiechem odwiedzą m.in. ośrodki szkolno-wychowawcze, szpitale i hospicja, przybliżając teatr młodym pacjentom.
Bilety dla grup zorganizowanych kosztują 8 złotych za osobę, a bilet indywidualny - 10 złotych. Dostępne są w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17), na stronach www.wroclaw2016.pl, www.dziecinada.wroclaw.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt, Saturn). Bilety dla grup zorganizowanych do nabycia są wyłącznie w kasie Impartu. Wstęp na wydarzenia towarzyszące jest wolny, na niektóre obowiązują zapisy.
Więcej informacji: www.impart.art.pl, www.wroclaw2016.pl, dziecinada.wroclaw.pl i fb.com/FestiwalDziecinada

Festiwalowe lokalizacje
Impart, ul. Mazowiecka 17
Barbara, ul. Świdnicka 8B
Centrum Terapii Sensoria, ul. Racławicka 15/19
Klub Proza, Przejście Garncarskie 2
Ogród Społeczny, Plac Społeczny
Plenery
Plac Solny,
Park Strachociński, ul. Włościańska 250
Brochów, ul. Koreańska 1a, przy instalacji Fotoplastykon
– KONTAKT – PYTANIE?
ZADZWON, NAPISZ… –

Nasze kasy otwarte będą za:

tel. 71 71 27 100 | 71 341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl
SPRAWDŻ GDZIE KUPISZ NAJBLIŻEJ BILET

- IMPART TV-

 • Prometeusz
 • II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci
 • WROsound - zapowiedź 6 edycji
 • BREAKING MUSE: 50th Jazz nad Odrą Festival
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - trailer
 • 50. Jazz nad Odrą Festival - spot
 • Wrocławski Sound - relacja
 • Wrocławski Sound
 • JubiFest teatru Te-O-Ka
 • Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci
 • Michał Znaniecki o projekcie
 • Wokół Impartu
 • Prometeusz na Festiwalu Tańca Scena Otwarta w Tarnowie
 • Jazz i Odra
 • Halo echo
 • 49. Jazz nad Odrą Festival
 • Baśń o grającym Imbryku
 • Prometeusz - premiera
 • Niebezpieczna gra
OBEJRZYJ

- NIEZBĘDNIK
KULTURALNY -

Pobierz plik PDF na XII 2017-I 2018
POBIERZ
DO GÓRY
TELEWIZJA RNS
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.Zamknij [X]